Prolog - Crossroads

7. dubna 2012 v 10:34 | Bonbooonek (překladatel) |  Crossroads
Ahoj...
ne, nebojte se, nehodlám začínat s další nedokončitelnou povídkou. Péťa někdy o prázdninách dávala odkaz na tuhle povídku s tím, že si jí překládá v google překladači. Uložila jsem si odkaz, že si ji někdy přečtu. Před týdnem jsem ten odkaz našla, a že to taky zkusím s tím googlem (děs a hrůza, co vám budu povídat). Normálně bych se do toho nepouštěla, ale měla jsem se v tu chvíli učit biologii a znáte to...
Přestanu s kecama, prolog jsem přeložila a hodlám pokračovat dalšími kapitolami :)
Crossroads (Křižovatky)


Pátý ročník, červen

"Dvanácteráku, kam jsi dal toho Řachavého Petra?" zavolal Sirius Black přes smích a šum hlasů v nebelvírské společenské místnosti. Byl konec pololetí a nebelvírští prefekti dostali povolení od profesorky McGonagallové uspořádat oslavu. Bylo tu nespočet jídla, máslového ležáku a různých her. Ale noc byla stále mladá.

"Nevím, neměl jsem ho v ruce," odpověděl James Potter ze svého místa na pohovce, objímajíc první dívku, na kterou narazil, "Zeptej se Červíčka."

Peter Petigrew se otočil za zvukem své přezdívky a povytáhl obočí. Malý a podsaditý nevypadal jako jeden z Pobertů - James, Sirius i Remus byli všichni vysocí a hubení. "Volal mě někdo?"

"Jo," zamračil se Sirius, "Co jsi s těma kartama udělal?"

Peter zamrkal a vytáhl balíček z kapdy kalhot. Po cestě k Siriusovi se zeptal "Zahrajete si?"

"Když už o tom mluvíš," odpověděl Sirius záhadně a vysloužil si tak podezřívavý pohled od Remuse. "Nechceš si zahrát?" došel se zeptat Jamese.

James se podíval na balíček, kterým mu Sirius mával před obličejem, ďábelsky se usmál a vyskočil. Dívku, kterou objímal, vyměnil za příležitost vyvést nějakou neplechu. Uklidili si prostor na stole u okna a Sirius zamíchal karty. Remus a Peter se přišli dívat s ostatními čumily. Po tom, co měli oba hráči plné ruce karet, se Remus ironicky zeptal, "Co mohla vás dva donutit začít hrát karty uprostřed party?"

James se ušklíbl na svého kamaráda a odpověděl, "Zamysli se nad tím."

Sirius se trochu usmál a potom řekl, "Hej, Jamesi?"

"Hmm?"

"Myslíš, že bychom to zvládli udělat zajímavější, když se jich tolik dívá?"

James se rozhldl kolem a odpověděl, "Huh… Já nevím. Muselo by to být něco okázalého, abychom je zaujali."

Dva kamarádi zavřeli oči a s ušlebky na tvářích se rozhodovali.

"Proč si myslím, že to špatně skončí?" zahuhal Remus polohlasem.

"Nesmysl, Náměsíčníku," ujistil ho James, když vytahoval z kapsy hůlku, "My tu hru jenom trochu vylepšíme."

"Navíc," řekl Sirius a na jeho pohledné tváři pohrával ironický úsměv, " Co uděláš? Půjdeš nás udat?"

Po tomhle se Lily Evansovákonečně rozhodla zasáhnout. Byla to prefektka, a měla pocit, že je její poviností všechny varovat… i přesto že do toho opravdu nechtěla být zapojena. Jak mohla žít s prefektským odznakem, když se úmyslně stranila nebezpečných událostí jako jsou tyto? Přesto, poradila si s ním a jeho přáteli už předtím. "Podívejte, já si nemyslím, že byste to měli dělat. Nesmíme používat žádná kouzla, je to jedna z podmínek tohohle večírku."

James se Siriusem se na sebe podívali a James odpověděl, "Ale no tak, Evansová. Nikdo se to nemusí dozvědět."

Stála si na svém "Neměli byste to dělat, může to špatně dopadnout."
James zakoulel očima "Uklidni se, buď tak hodná. Vím, co dělám.

Otočil se, aby se na ní mohl trochu usmát. "Kromě toho… cokoli, co jsem dělal, abych na tebe zapůsobil, nefungovalo.

Zúžila oči a zakrotila hlavou, cítila se trapně, ostatně jako vždycky, když jí tohle řekl na veřejnosti. Bylo jasné, že jsou oba úplně jiní a nemají nic společného. Každý věděl, že jakýkoli vztah mezi nimi by byl směšný.. Proč ale musel tuhle skutečnost neustále používat, aby si z ní mohl dělat srandu? Věděla, že to nemyslí vážně, a byl to pravděpodobně jeho způsob jak ji zesměšnit. Nemohla se ovšem zbavit pocitu, že je v tom určitá škodolibost. Věděl, že ji tím ztrapňuje, a věděl také, že pokaždé, když to řekne, ostatní se budou smát. To podporuje jeho ego, pomyslela si a povytáhla obočí.On na ni mrkl, usmál se ještě víc a ignorujíce Lilyny protesty, udělal něco s balíčkem karet, který měl před sebou. Ušklíbl se schoval hůlku do kapsy a pohodlně se usadil.

"Co jsi udělal?" zeptal se Peter okamžitě.

James se zavrtěl a odpověděl "Jak jsem řekl, jen jsem ho vylepšil, to je všechno."

Sirius s Jamesem začali hrát a zbytek Nebelvíru se brzy kácel smíchy. Vylepšené karty, které měli normálně explodovat, vydávaly dvakrát více kouře a rána byla také mnohem hlasitější. Oba byli za chvíli zamazaní od sazí a celá místnost smrděla jako by tam někdo pálil gumu. Nervózní Lily stála se založenýma rukama a čekala na jakýkoli náznak, který by jí napovídal, že se blíží katastrofa, které musí zabránit. Upřímně řečeno, doufala, že to za ní udělá Remus, byl taky prefekt a oni jeho kamarádi. Nenápadně na něj pohlédla a všimla si, že nevypadá moc ustaraně. Rozhodla se, že počká. Nechtěla zkazit ostatním legraci, dokud to doopravy nebude nutné, konečně, nic špatného se zatím nestalo. Jako by slyšel její myšlenky, James vzhlédl a podíval se na ni.

"Evansová, v klidu. Nic se nestane."

Jakmile to řekl, karta v Siriusově ruce měla vybouchnout, místo toho se ale rozžhavila a jako svéhlavý ohňostroj vyletěla k oknu a zapálila rudé závěsy.

James a Sirius oba vyskočili a stejně jako většina ostatních studentů křičeli. Lil byla jedna z prvních, kdo se tam dostal. Natáhla se a strhla závěsy z garnýží. Stále hořící závěsy ji obklopily a ona ucítila neskutečnou bolest v pravé ruce. Němla čas na to myslet, ona a pár dalších se snažilo uhasit oheň, aby se nerozšířil. I když byl oheň uhašen, místnost byla plná štiplavého kouře. Lily slyšela někoho otvírat okno a pak se někdo rozesmál.

Byl to Sirius Black. Svíjel se smíchy, jako by to byla ta nejlepší podívaná, kterou kdy viděl. James se k němu přidal. Pár dalších se začalo chichotat, a za chvíli se celá nebelvírská věž histericky svíjela. Lily si jich nevšímala, víc ji zaujala pulzující bolest v její ruce.

"Co se děje, Lily?" ozval se vedle ní hlas. Byla to její kamarádka, Helen Knowles.

"Nejsem si jistá, bolí to, " odpověděla a ukázala jí předloktí

"Musíme na ošetřovnu," Arabella Figgová, její nejlepší kamarádka a zamračila se na Jamese se Siriusem "to bylo vážně nezodpovědné."

Lily na ni sikla, nechtěla způsobit žádnou scénu a všechny tři se nenápadně dostali ven portrétem. Běžely bradavicemi chodbami, dokud nenarazili na ošetřovnu. Školní sestra, madame Pomfreyová, se okamžitě přišla podívat, co se děje. Jakmile uviděla Lilyinu spáleninu, donutila ji si sednout na postel a čekat. Lily se trochu usmála. Vypadalo to, že madame Pomfreyová je tu vždycky pro ně.

"Slečno Evansová, tohle není nic víc než spálenina, ale kde jste k ní, u Merlinových vousů, přišla?

Lily se pdívala na Arabellu, která se na vrhla pohled plný pochopení, ale nijak jí nepomohla. Ani jedna z nich nechtěla Poberty dostat do průšvihu. A byla by to Lily, kdo by s tím musel žít. Proč to jenom nezastavila, když mohla? "Ehm.. měli jsme večrek ve společenské místnosti, byla to nehoda…" odpověděla Lily nejasně.

Ale stará školní sestra se nenechala snadno oblafnout.

"Nehoda? Z ohně?" zeptala se vševědoucně a mazala jí na spáleninu chladivou mast. Opravdu to vypadalo ošklivě.

Lily se rozhodla víc o tom nelhat. Přikývla a madame Pomfreyová ji chytla za ruce.

"Slečno Evansová, doufám, že chápete, že musím tuto událost neprodleně nahlásit vaší kolejní ředitelce. Jako prefektka víte, že je to má povinnost…"

"Né, prosím," uťala ji Lily zoufale. Nechtěla si ani představovat, jakl by se kluci chovali, kdyby si mysleli, že na ně donášela. Nedokázala být s Jamesem Potterem normáně, natož takhle. "Nemusíte, byla to jenom nehoda…"

"A nepředvídatelnou náhodou způsobena kouzly. A stalo se tak i přes to, že veškerá kouzla byla zakázána."

Lily potřásla hlavou, nechtěla to tak lehce vzdát, "Opravdu, jsem v pořádku. Nemusíte to nahlašovat, posarám se o sebe, prosím…"

"Obávám se, že je to nemožné," řekla madame Pomfreyová nakonec a Lily z spadlo srdce do kaloht.

"Mohlo se vám stát něco mnohem horšího, a to ani nezmiňuji ostatní studenty, kteří byli také v nebezpečí. Nechci se vás ptát na jména, slečno Evansová, ale nahlásit to musím."

Lily stěží popadala dech a třásla se jí ramena. Potom, co madame Pomfreyové slíbila, že si obvaz nechá na ruce i přes noc, se svými kamarádkami vyšla ven. Helen neříkala nic, ale Arabella se rozjela.

"Lily, byla to jediná správná věc, cos mohla udělat. Porušili školní řád."

"Tobě se to lehko řekne, Bell," odpověděla Lily,"Ty se nebudeš muset nést následky."

"Následky?"

Lily se frustrovaně nadechla,"Rozhodně nemyslím to, jak se ke mně bude chovat Potter a jeho kumpáni."

Arabella si odfrkla a celou cestu do věže se spolu nemohly dohodnout. Jakmile dosáhli portrétu, narazily na profesorku McGonagallovou, která právě vycházela.

"Slečno Evanasová, můžete na slovíčko?"

Arabella a Helen se na Lily soucitně podívaly. Lily se postavila k profesorce a snažila se zakrýt obvaz pod rukávem hábitu. McGonagallová si toho všimla a řekla:"Nemusíte to přede mnou skrývat, madame Pomyfreyovýá už mi všechno řekla."

Lily zírala na podlahu. Na téhle školy se zprávy šířily rychle.

"Slečno Evansová," navázala McGonagallová, "Nemám koho potrestat i přesto, že by spáchán tak příšerný čin. Neřekla jste žádná jména a musím říct, že nesouhlasím. Nechováte se jako prefektka."

Lily nevěděla co na to říct, takže zůstala zticha a čekala, až bude profesorka pokračovat.

"Pokud jste ochotná nechat ty, kteří jsou za toto zodpovědní, nepotrestané, je to vaše rozhodnutí. Ale doufám, že v budoucnosti zkusíte dávat své povinnosti na první místo… pokud byste chtěla být jednoho dne primuska."

Potom co McGonagallová rázně odešla, Lily jen zavřela oči a přemýšlela, jestli se má zabít teď, nebo až se dostane na kolej. Upřímně, nechápala, proč se k ní tak chovají. V té věci s ohněm byla jako oběť, proč to nikdo nechápal? Pomalu se postavila před Buclatou dámu a zhluboka se nadechla. Portrét se vyklonil a ona by byla radši, kdyby mohla na místě umřít.

Seděl tam James Potter a zamračeně se díval jak vchází do společenské místnosti. Třásla se, nikdy s ním nevycházela tak dobře jako ostatní a on se na ni taky nikdy nedíval takový studeným pohledem jako teď.

A v té samé době na ni začali všichni křičet.

"Komu jsi čekala že pomůžeš?!" plivl po ní zatím co scházel schody. Zastavila se a cítila, že se chce hádat… a taky že bude. Neodpověděla, a zoufale se snažila přijít na něco, co by řekla na svou obranu. Věděla, že si dal dvě a dvě dohromady. Zle se zasmál a pokračoval.

"Věděl jsem, že jsi nafoukaná šprtka, Evansová, všichni to víme. Daly se přehlédnout některé tvé nedostatky. Ale prostě mě překvapilo, že jsi taková krysa."

Lily se točila hlava a cítila, jak jí hoří krk, jako by se snažila celý svůj vztek z těla vypotit. Jak se opovažoval říkat o ní takové věci, když ani nevěděl o co jde? Navíc, byl to on, kdo to způsobil. On a jeho ingoranští kamarádi.

"Pokud si dobře vzpomínám," prskla na něj zpátky, " byls to TY, kdo celé tohle začal. Kdybys nebyl tak neuvěřitelně arogantní…!"

"Já si můžu dovolit být arogantní, když vím jak zvládnout situaci!" zakřičel na ni. " Ale o tom ty nic nevíš, viď? Jsi ten nejneschopnější prefekt, kterého jsem kdy viděl… možná proto máš pocit, že nejlepší je běžet za profesory."

"Já jsem neschopná?!" vykřikla, neschopná uvěřit vlastním uším, "Ty jsi zapálil společenskou místnost, Pottere! Tomu bych zrovna neříkala 'zvládnutí situace'!"

"Já nejsem prefekt. Navíc, nic to nebylo, zhaslo to do dvou vteřin, pokud myslíš tohle," odsekl podrážděně.

Zastavila se, aby vymyslela co řekne. Nebyla se slovy tak dobrá jako on. Nebyla zrovna dobrá v improvizaci a to ji v této situaci dost znevýhodňovalo. "Co tě tak vytáčí? Nedostal ses do žádnách problému, nebo snad jo?"

Povytáhl obočí a řekl, "McGonagallová není zrovna spokojená se současnými prefekty, podle toho jak jste kontrolovali používání magie. Už nám pravděpodobně nikdy nedovolí žádný další večírek, díky tobě, a radši ani nemluvím o tom, v jakých problémech je teď Remus kvůli tobě."

"No, možná by měl být! Neměli jste používat kouzla vůbec! Někomu se mohlo něco stát, nechápeš to?!" odpověděla mu svým nejpevnějším tónem, jak se snažila zamaskovat to, jak se dotkl jejího slabého místa.

Odfrkl si, "No tak, nebuď hloupá."

Chtěla mu odpovědět, on jen mávl rukou. "Opravdu nemám náladu se s tebou víc bavit, Evansová. Jdi si lehnout a sni o tom, že máš tady dole nějaký vliv. Padej."

Jak tam stále, ohromena urážkou, jakou jí ještě nikdy nikdo neřekl, uslyšela jeho dutý smích. "Víš na co jsem přišel? Vážně za tu námahu nestojíš."

Frustrovaně cítila, jak ji pálí oči. Otočila se k němu zády a když byla v půlce schodiště, ohlédla se za ním a tiše poznamenala, "Víš, Pottere, nemusíš být samolibý. Přesně kvůli tomu z tebe neudělali prefekta, a myslím, že my všichni bychom měli děkovat Bohu, že se tak stalo, že opravdu nemáš pravomoc, takhle akorát využíváš toho, že jsi populární. Jsi egoistický, drzý a nedospělý hňup, nic víc."

Potom se otočila a pospíšila si do ložnice za kamarádkami, které na ni netrpělivě čekaly. A pro jednou ztratil James Potter řeč.

Od té noci mezi sebou James Potter a Lily Evansová drželi to největší opovržení a nenávist. Mluvili spolu jen pokud to bylo nezbytně nutné. A aby to bylo mnohem horší pro oba - nemluvě o koleji a celé škole - James by stanoven prefektem pro šestý ročník.

A tak se on a Lily stali Primusem a Primuskou v jejich sedmém ročníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haňul Haňul | Web | 7. dubna 2012 v 13:34 | Reagovat

Baružka je zpátky! (k povídce po mě doufam nic nechceš a stačí ti moje depkření na skypu :D)

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 7. dubna 2012 v 14:06 | Reagovat

Jéj, jsem ráda že to tu trochu ožilo, říala jsem si co se děje ;-) No, začátek nevypadá špatně jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

3 Káťule Káťule | Web | 7. dubna 2012 v 19:46 | Reagovat

hmm, začátek se povedl, tak doufám, že to bude stejně dobře pokračovat :-)... vítám tě zpátky ;-)

4 Peťa Peťa | Web | 7. dubna 2012 v 21:20 | Reagovat

Jééé,ty si si na to spomenula a dala si sa to prekladať :-) Úprimne ti držím palce,lebo ja mám čo robiť niekedy,aby som ten preklad dokončila :-D A keby som bola na tvojom mieste,tiež by som to začala radšej čítať,ako sa učiť biolu ;-)  :-D

5 Peťa Peťa | Web | 7. dubna 2012 v 21:20 | Reagovat

+ vítam ťa späť,už mi tvoje komenty aj tvorba dosť chýbali ;-)

6 Maggie Maggie | Web | 8. dubna 2012 v 16:55 | Reagovat

Krásný jsi šikovná překladatelka :)) Mě by to asi nebavilo upravovat pro ostatní.. ostatně, takhle to prostě se mnou je.. Píšu do šuplíku, čehož si pár lidí možná všimlo :D:D

7 Anabelle L.Caldwell Anabelle L.Caldwell | Web | 20. srpna 2012 v 12:54 | Reagovat

tak promiň,příště se rozepíšu :D ;-)

8 Anabelle L.Caldwell Anabelle L.Caldwell | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 14:01 | Reagovat

tak to díky,je to deníček smyšlený postavy z RPG hry,takže budu přidávat pokud se bude něco dít ;)
Ale budu přidávat obrázky Prasinek,Příčný ulice a Bradavic..A budu se snažit denně zápisy do deníku ;)

9 Anabelle L.Caldwell Anabelle L.Caldwell | Web | 21. srpna 2012 v 11:11 | Reagovat

no já už mu nabízela česnečku,ale řek že cokoliv jenom česnečku ne.jenže asi ze srandy...prostě se ho zeptám ! ;)

10 Misaaa Misaaa | 22. února 2014 v 14:06 | Reagovat

Ahoooj chcela by som sa spytat ci este pisete poviedku Jina realita a Choose your way ?? Lebo su to uzasne poviedky a ja by som si ich s radostou docitala :))

11 Nat Nat | Web | 22. února 2015 v 14:16 | Reagovat

Ahoj, asi po 3,5 letech sem se odvážila vrátit k blogu. Čítávala si moji povídku Believe in happyend!  Povídka byla dopsána. Chci se zeptat, jestli máš zájem si ji dočíst, byla si jeden z mála pravidelných čtenářů a ráda se podělím o to, jaký konec jsem si připravila. :-)

12 Dorothydrada Dorothydrada | E-mail | 18. července 2017 v 21:47 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

13 Arleneabapy Arleneabapy | E-mail | 22. července 2017 v 14:27 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

14 FlossieKep FlossieKep | E-mail | 25. července 2017 v 20:05 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

15 Davidbup Davidbup | E-mail | 28. července 2017 v 23:01 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалим все ваши данные Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

16 Aaauceademi Aaauceademi | E-mail | Web | 29. července 2017 v 14:02 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

17 CarolynEcots CarolynEcots | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:03 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

18 CarolynEcots CarolynEcots | E-mail | 6. srpna 2017 v 13:28 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

19 Avito777slery Avito777slery | E-mail | 15. srpna 2017 v 21:44 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито залив
авито ру санкт
акции авито
авито киров купить одежду пакетами +для девочки
авито ростов

20 Avia777mup Avia777mup | E-mail | 16. srpna 2017 v 15:43 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилет дешево онлайн s7
купить авиабилеты s7 официальный сайт дешевые билеты
дешевые авиабилеты цены рейсы
дешевые авиабилеты акции москва
где купить дешевые авиабилеты

21 DorogiKRDet DorogiKRDet | E-mail | 24. srpna 2017 v 16:55 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Лабинск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Качественно

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8-861-24-1-23-45
___________________________
благоустройство и монтаж
асфальтирование дорог киев
благоустройство бодайбо
благоустройство территории дома культуры
благоустройство и волонтеры

22 AlysonDmb AlysonDmb | E-mail | Web | 8. října 2017 v 23:16 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are nearing, it will be a disaster. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/lyrica-and-tramadol>Contact</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

23 Igorarome Igorarome | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 10:12 | Reagovat

Осень песок на обуви
Если вы хотите чистоты  в детский саду  используйте мешки для мусора,
не дорогие надежные мешки для мусора
смотрите тут ===> <a href=http://vilada.ru/item/217-pakety-dlya-musora-pnd-120l>КАЧЕСТВЕННЫЕ НЕДОРОГИЕ МЕШКИ ДЛЯ МУСОРА</a>

24 Charlesscora Charlesscora | E-mail | Web | 11. května 2018 v 23:26 | Reagovat

dodydo <a href=  http://onphvia.com# >buy viagra online</a>

25 Kennethpes Kennethpes | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 11:54 | Reagovat

wh0cd1501693 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>where can i get viagra</a>

26 AaronTit AaronTit | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 10:35 | Reagovat

wh0cd1501693 <a href=http://cymbaltageneric.us.com/>Cymbalta</a>

27 Kennethpes Kennethpes | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 13:26 | Reagovat

wh0cd1501693 <a href=http://wellbutrinmedicaid.us.org/>here</a>

28 Kennethpes Kennethpes | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 6:21 | Reagovat

wh0cd1501693 <a href=http://vardenafilmedicaid.us.org/>vardenafil cheap</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama