Duben 2010

Skotsko č.5

29. dubna 2010 v 11:13 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
A zase :D
-hrad Blair Castle
Blair Castle
- městečko Pitlochary...a..............................Návštěva palírny skotské whisky!
-Scone Palace - tam korunovali skotský a keltský krále....

Skotsko č.4

28. dubna 2010 v 5:11 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
Ahooooj :D Takže (abyste měli mě, Lexie a Maggie zase co závidět =P)
-největší skotský vřesoviště Rannoch Moor (nevím co je tam tak zajímavýho... ale budiž ;) )
-Glen Coe - údolí s krvavou historií (mylíte, že tam ta krev ještě bude?)... Ale ta fotka je úžasná
Glen Coe
-zdymadla a výhled na Ben Nevis (nejvyšší hora Skotska a zároveň i Velké Británie)
- romantická zřícenina Urquhart Castle a topení profesorů u jezeře Loch Ness ( Nessie potřebuje nějaký kamarády,když je tam tak dlouho sama)
Mějte se krásně v ČR :D

Skotsko č.3

27. dubna 2010 v 11:13 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
potřetí...
-Stirling Castle

-Jezero Loch Catherine (pojedem parníkem :-P )
-vesnice Luss u jezera Loch Lamond

Skotsko č.2

26. dubna 2010 v 16:39 | Bonbooonek- |  --->Mé kouzelné já
druhej den (když nepočítám cestu)
- Edinburgh
-tam procházka po Royal Mile
-chrám St.Giles
-Linlitghow - rodiště Marie Stuartovny

Skotsko č.1

25. dubna 2010 v 14:34 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
:D první den...
- město Durham - uvidíme hrob Bedy Ctihodného...
-opatství Melrose - je tam pohřbeno srdce skotského krále Roberta de Bruce

Do Skotska!

23. dubna 2010 v 20:05 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
Už je to tak. Zítra v noci odjíždím (konkrétně ve 04:00) ke vzdáleným krajům Velké Británie. Mladší bráška se dostal na dva (ze dvou) gymplů, staršího taky  na všechny školy přijali... A já si od nich na 9 dnů odpočinu. Ještě nemám úplně zabaleno, ale potom už bych se k počítači nedostala. Mějte se tu krásně a držte nám (mě, Lexie a Maggie) palce, ať nám vyjde počasí. Díky :D
Na zítra máte přednastavenou 9.kapitolu... je krátká, mě se nelíbí... ale Katie L. jo (důved se dozvíte v kapitole ;))

3.kapitola -Bláznivý den v Prasinkách a další události

22. dubna 2010 v 9:49 | Bonbooonek |  Jiná realita
Mám ji tu dýl než Lex, protože jsem ještzě nebyla na mailu a včera jsem se nedostala k počítači
Nepřekypuje vtipnými scénami jako obvykle a v Prasinkách se taky moc nepobavíte. Délka není zrovna převratná a gramatika - no radši ani nic. Každopádně jsme ji chtěli mít dopsanou než pojedeme do Skotska a povedlo se. Napsali jsem ji všechny společně a podíl na ní máme podobný (konečně).
Vaše nejoblíbenější spisovatelky Lexie, Bonboonek a Betty:D

Rob Pattinson

19. dubna 2010 v 18:18 | Bonbooonek |  --->Videa
Tak. Potřebuju upřímné (zdůrazňuju upřímné) komentáře. Protože vám se nezdá že v tom videu (haha)  vyje jako pes? Mamce se ta písnička líbí, ale ona je vůbec v poslední době do Pattinsona zažraná.

Jinak mám napsanou první stránku 9.kapitoly, bude tu v sobotu asi tak v 04:00 (aby si ji nemohla přečíst Lex ;))

Tohle mě šokovalo :(

17. dubna 2010 v 17:25 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
Jsou tam čínské titulky, pochybuju, že vám k něčemu budou, ale to co tam ty děti dělaj je šílený. Vím, že číňani mají 'trochu' jiný náhled na svět než my, ale tohle je vážně hrůza.

Možná jsem...

11. dubna 2010 v 16:57 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
Zdravím...
Jsem si 100% (dobře, zas tolik ne ;) ) jistá, že sem chodí samý inteligentní lidé. Takže jestli bych vás mohla poprosit... Nemohl by mi někdo vysvětli, proč nám učitelka na AJ dává naprosto odkaz na stránku, která je úplně o něčem jiném než říkala?! Jak jako máme ten projekt udělat?
Tím se dostávám k dalšímu bodu - chtěla bych být šprtka. Alespoň chvíli se umět soustředit nad učebnicí. A mít jedničky z testů. Musí to bejt skvělý, bejt chytrá. Nebo mít logický myšlení, chápat matematiku, chemii... apod. Kdybych nebyla našim podobná, myslela bych si, že jsem adoptovaná - otec učí zeměpis a tělocvik, matka je biochemik. Já nezdědila talent na žádný z předmětů. To není fér!
šprtka
S kapitolama to nevypadá dobře, kromě Jiné reality (máme kousek nudné třetí kapitoly),ale co... do odjezdu do Skotska zbývá ještě 14 dnů...
Taky bych vás chtěla upozornit na blog jedné své spolužačky. Moc toho tam nemá a měl by být o hippies. Tak tam kdyžtak zajděte a okomentujte.
K Velikonocům. Spousta z vás je neslavila. Musím říct, že je vážně diný, že mi nevadí nastavovat zadek skoro neznámejm 7-ti letejm mrňousům, zato jsem si přišla jako dement, když jsem ho měla vystrčit na 16-ti letý kluky, který znam nejmíň od školky... Bráškové pomlásky dostali (z prutů co přinesli se nakonec vyklubaly větve).
Barokní panství jsme budovali celkem úspěšně. Až na to, že se 2/3 spolužáků příšerně zlily. A co je horší, všechno to byly holky. Já jsem byla zavřená s Lexie na pokoji a doufali jsme, že se nám někdo nepobleje před dveře nebo tak.
Měla bych se jít učit biologii...
Vážně..............
Bonboonek


Velikonoce

4. dubna 2010 v 19:01 | Bonbooonek |  --->Mé kouzelné já
Ahooooj :D
Dlouho jsem se neohlásila, já vím. Jenže teď mám chvíli času (pleteme s bráškama pomlázky, zatím sme uvázli na mrtvém bodě - nemáme totiž proutky :D). Už mám obarvený vejce (a prsty s nima) na modro (ladí mi s nebesky modrým lakem na nehtech ;) ), shlédla Alenku v Říši Divů (slíbila jsem si, že počkám na DVD, ale... nešlo to...) a mimochodem se zabouchla do písničky od Avril. Včera jsem viděla Avatar a... Představovala jsem si to úplně jinak, tak něják pohádkověji, nebo tak... Možná je to tím, že sem neviděla konec... nevím no :D.
V úterý odjíždím s dějepisářem na jakýsi výlet (budem budovat "Barokní panství" s mými drahými spolužáky) a od 24.4. do 2.5. jsem ve Skotsku. Slíbila sem si, že do svého odjezdu do Velké Británie napíšu 9. kapitolu (a budu doufat, že si ji někdo přečte). Původně jsem s tou povídkou chtěla praštit, ale díky komentářům Moony a Katie L. , která mne vyděračsky nutí tu povídku dopsat, mám už asi 6 řádků. Na papíře. Díky holky .
Ve škole už máme naštěstí čtvrtletky za sebou. Je zvláštní, že na základce jsem vždycky měla horší průměr v češtině, než v matice a na gymplu je to naopak.... ;)
Teď k Velikonocům. Do teď jsem nepochopila, co mají kuřata, kýčovitě namalovaná vejce a šikana dívek ;) společného s umučením Krista. Jestli to někdo z vás zjistil, ať to napíše do komentů, protože mne by to vážně zajímalo.
Při hodině Fj sme měli s učitelkou zajímavou diskusi. Původně jsme se jí ptali, jak probíhají Velikonoce ve Francii ( a jak se řeknou) - na ani jedno si mimochodem nevzpomněla, zato sme se dozvěděli, že všichni její zahraniční kolegové si klepou na čelo, když jim řekne, že holky musí (!) dát klukům vejce (v současné době spíš čokoládu) zato, že je seřežou. Nechápou prý, jak nám může vydržet tak surový zvyk. Někdo by jim měl říct, že v ČR je všechno trochu nahlavu.
Wow. Jsem se nějak rozepsala. Budu se muset rozloučit - stále ještě jsem si nenašla vhodný polštář, který by se mi pohodlně vešel do kalhot.A taky musím s bráškama doplést ty pomlázky...
Přežijte Velikonoce a mějte se fanfárově!