3.kapitola - Jen jeden den

28. ledna 2010 v 17:18 | Bonbooonek |  Choose your way
Tahle kapitola je o trochu nudnější, ale potřebovala jsem se trochu přehoupnout na další. Věnováno samozřejmě Bonboonkovi, bez které(ho) bych nikdy nezačala tuhle povídku psát, Patty, za to kolik toho musela prožít, Jessice, díky jejímu optimistickému pohledu na svět, Maggie, Lence, se kterými jsem si v pondělí užila spoustu legrace a samozřejmě Betty, kterou mam(i přesto, že mi nikdy opravdu HODNĚ leze na nervy) moc ráda. Lexie


Lily věděla, že si tam svůj trest odpykávají Sirius a Becky. Opatrně pootevřela dveře a nahlédla dovnitř. To co tam spatřila by ji nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Sirius a Becky se líbali. Lily si musela zakrýt pusu rukama, aby nevykřikla. Asi po 10- ti sekundách toho nechali a Becky se na Siriuse podívala rozzářenýma očima.
"Jak jim to řekneme?" zeptala se Tichošlápka.
"Já bych chvíli počkal, přece jenom Jimmy má teď celkem problémy s Evansovou. Taky byste jí mohly domluvit, James už to přestává zvládat a do toho mu říct, že spolu máme dítě, no nevim. Jejich reakce snad ani nechci vidět."
"Tak za prvý- přestaň Lil říkat Evansová, za druhý- myslíš si, že se ji nesnažíme přesvědčit, aby s Jimmym začala chodit a za třetí- máš pravdu počkáme," odpověděla a políbila ho s úsměvem na tvář. Lily venku za pootevřenýma dveřma, byla úplně rozčarovaná. Je sice pravda, že ji napadlo jestli spolu Becky a Sirius něco neměli, ale nikdy by ji nenapadlo, že spolu mají dítě. Couvala od učebny jako kdyby to byl jen zlý sen a ona se chtěla co nejdřív probudit, vrazila do stěny za sebou a ani ji nenapadlo, že by náraz mohl být slyšet. Rozběhla se po schodech pryč od učebny, z které vyběhla Rebecca.
"LILY, Lily počkej, stůj!" křičela na ní, ale ona se nezastavila. Běžela pořád dál a dál až vrazila do profesorky McGonagallové, která šla do učebny pro Becky a Siriuse, jelikož jí připadalo, že už byli moc dlouho. James a Stela to za Lily už u profesorky vyřídili.
"Slečno Evansová, myslela jsem, že už jste dávno v posteli, sráží Nebelvíru deset bodů a buďte ráda, že vám nedám další školní trest!" řekla jí McGonagallová ostrým hlasem.
"Ano, paní profesorko," řekla Lil nabručeně. Ještě se jí nestalo, že by dostala tolik napomenutí za den, tak z toho byla trochu vyvedená z míry, ale poslušně se vydala do Nebelvírské věže. Sirius s Becky potkali McGonagallovou v půlce schodů, které vedly od sklepení a ta jim nařídila okamžité přesunutí se do ložnic. Sirius na uklizení učebny nakonec použil hůlku, protože jinak by kvůli menšímu zaneprázdnění nestíhali. Pod schody, které byly pod obrazem buclaté dámy se začali ještě jednou líbat, věděli, že budou muset před kamarády předstírat podobou nenávist jako předtím.
"Myslím, že dneska mi to jednou stačilo, ale klidně tu stůjte ještě pár minut já si počkám!" vyjela na ně Lily, která se teprve vracela z umývárny a teď pod schody zahlédla líbající se páreček. Becky a Sirius se od sebe až nepřirizeně rychle odtrhli a vyděšeně se podívali na Lily.
"No co tak koukáte, teď mi všechno hezky vyklopíte a já slibuju, že to nikomu neřeknu dokud nebudete chtít," řekla jim jasně a trochu připomínala naštvanou profesorku McGonagallovou. Jako první se ujal slova Sirius.
"Jak už sem říkal, po prvním famfrpálovém zápase, který jsme vyhráli jsem šel pro jídlo do kuchyně, ale začal mě honit Filch a zdrhnul jsem do Komnaty nejvyšší potřeby, kde jsem potkal Becky."
"Já jsem tam šla hned po zápase, protože jsem neměla náladu na těch milion gratulantů, za to jak jsem chytila tu poslední střelu. V tu dobu jsem přece nesnášela pozornost ještě víc než teď," pokračovala Becky.
Lily přikývla. Moc dobře si pamatovala jak na tom Becky byla s velkou společností, i když teď se to hodně zlepšilo.
"No a nějak jsme si začali povídat a potom jsme se trochu napili, ale opravdu jen trochu," dodala, když spatřila Lilyn vyděšený výraz, "Neboj, nejsem tak blbá, abych s někym spala opilá a ještě k tomu poprvý."
"Cože?!" vyjekla Lil.
"Co se děje?" ptala se vyděšeně Becky.
"Ty si svoje poprvé měla s Blackem a to si byla při smyslech, co se to s tebou stalo, ty ses snad zbláznila?!!" ječela na ní Lily.
"Teď už je trochu pozdě mi to vyčítat Lil, nemyslíš?" opáčila klidně Becky, "Teď už bych čas ani nevrátila, přece jenom, dceru bych nevyměnila za nic na světě."
Lily už ani nedutala. Nevěděla jaký to je mít dítě, ještě k tomu takhle brzy a teď se na to radši ani neptala, nemyslela, že je na to správná chvíle.
"Fajn, takže si otěhotněla a odjela. Já jenom nechápu, proč si Blacka tak nesnášela, když si s nim měla dceru?"
"No protože nejdřív jsem na něj byla naštvaná proto, že to moje těhotenství samozřejmě nebyla žádná pohádka a málem jsme kvůli tomu obě umřely a potom jsem nevěděla, jak se k němu mám chovat a tak jsem to schovávala za nenávist."
Lily i Sirius se na ní dívali s otevřenou pusou, takové přiznání od ní nečekali a Becky sama od sebe taky. Neměla chuť jim vyprávět, jak se při porodu Lia málem udusila pupeční šňůrou ani ty jiné komplikace, které nastaly a teď to téma sama načala.
"Myslím, že na vysvětlování bude ještě času dost!" vyhrkla rychle, když Lily otevírala ústa k dalším otázkám. Oba dva to tolerovali. Ani jeden z těch tří nečekal tolik událostí a zmatků v jeden jediný den a tak se vydali nahoru po schodech k portrétu Buclaté dámy.
"Lily počkej ještě," řekl Sirius, když stáli před obrazem a Lil chtěla říct heslo, "Nikomu nic neříkej, prosím." "Až později," dodal, když Lil chtěla protestovat. Ji zřejmě zarazilo, že jí Black začal říkat jménem a tak ani nemukla. Becky Tichošlápka naposledy políbila(Lily se od nich znechuceně odvrátila) a pustila jeho ruku, potom se otočila k Buclaté(a značně znuděné) dámě, řekla heslo:
"Zlatonka." A vešli do spol. místnosti. Okamžitě se na ně všichni vrhli s otázkami:
"Kde jste byli tak dlouho?" "Nenačapal vás Filch?" A jiné.
***
Stela seděla ve společenské místnosti sama. Byli už dvě hodiny ráno a ona stále nemohla spát. Cítila se strašně odstrčená od svých kamarádek. Nikdy by jim to ale nepřiznala, vždyť u nich ona vždycky byla ta veselá s nikdy nekončící dobrou náladou. Zírala tupě do dohořívajícího ohně a přemýšlela o sobě. Neměla tušení co chce dělat až udělá zkoušky OVCE, pokud je tedy udělá. Nevěděla jak bude tenhle školní rok vypadat, co se stane. Měla pocit, že je od holek stále víc vzdálenější. No co, každá z nic měla nějaké tajemství, teda kromě Lily pokud se nepletla a Stela ho rozhodně neplánovala někomu prozradit. Lily a Jamese dám dohromady za každou, když už se o to nikdo nepokouší, bůhví jak by to dopadlo, kdyby spolu nebyli.
***
Uběhl měsíc od začátku školního roku. Lily se o Siriusovi a Becky ani slůvkem nezmínila, ale pořád se dožadovala nových informací. Beckyna máma jim neustále posílala dopisy o rychlém růstu jejich malé holčičky Lee a o tom, že se pravděpodobně přestěhují díky, několika vraždám v okolí. Voldemort se Smrtijedy pomalu dobývali svět. Tichošlápek a Rebecca se o jejich dceru nesmírně strachovali, ale nemohli pro ni nic udělat. James přestal běhat za Lily, což ji viditelně znervózňovalo a Becky se Stelou měli volný prostor a mohly si z ní dělat srandu. Ta jim většinou oplácela stejnou mincí. U Becky většinou narážela na Siriuse, ale jen tak nenápadně, aby Stele nic nedošlo, i když zastávala názor, že by jí to Becky měla říct.
"Ale no tak Becky, už je to měsíc. Konečně jí to vyklop. Je to přece taky tvoje nejlepší kamarádka, měla by to vědět. Přijde mi nespravedlivý, že se k ní chváme takhle."
"Ne Lily, nebýt toho, že jsi v hradě, do kterého mimochodem chodíš sedm let, zabloudila, tak taky nic nevíš a já to nehodlám prozradit nikomu jinému, zatím." A s uspokojením sledovala, jak Lil začíná vřít vzteky.
"Já jsem nezabloudila jen jsem byla myšlenkami.."
"…U Jamese," dokončila za ni Becky, rychle seskočila z lavice prázdné učebny, do které ji Lily zatáhla, vyběhla ven a zavřela za sebou dveře, protože měla strach z Lily vřeštící jako siréna. Lil mezitím stála jako opařené v učebně a přemítala jestli by takhle větu opravdu dokončila. Je pravda, že lepší, že ji za ni dokončila Becky než kdyby ji dokončila ona, ale byla to pravda. Byla teď myšlekami u Jimmyho skoro pořád, nechápala, že jí přestal zvát na rande a že už za ní furt neběhá jako ocásek a strašně jí to chybělo, i když by to kamarádkám nikdy nepřiznala. A vida, konečně mam taky nějaký tajemství. No, není sice tak velký a podstatný jako to Beckyino, ale to nevadí. Becky tvrdí, že i Stela má určitě nějaké tajemství, ale nechce nám ho prozradit. Možná bych ho mohla vykoumat. Někde jí načapat s někym nebo samotnou. Byla by sranda.
Jen abys toho pak nelitovala. Šeptal jiný hlásek v její hlavě.
Věř mi není dobré to vědět. Pokračoval.
Sklapni, budu si dělat co chci a ty mi do toho přestaň kecat.
Jak myslíš.
Vypadni už.
No jo pořád, už letíííííím.
To jsem dopadla, povídám si sama se sebou.Oddychla si Lily, když ten protivnej hlas zmizel a vydala se do Nebelvírské věže.
***
Petr běžel jako o závod, právě učinil úžasný objev, který jim musí oznámit za každou cenu. Běžel do prázdné kamenné místnosti ve sklepení. Zaběhl za roh kuchyně a byl tam.
"Luciusi," volal už z dálky. Bledý mladík se k němu pomalu otočil, protože hovořil s chlapcem s černými mastnými vlasy a hákovitým nosem.
"Petře nevím jestli tě to maminka nenaučila, ale lidem se nemá skákat do řeči a navíc nemusíš svým upištěným hláskem probudit celý hrad," řekl ledově až se Petr roztřásl.
"Jde o Carterovou," řekl Červíček sebejistě věděl, že tímhle zaujme jejich pozornost.
"O tu mudlovskou šmejdku z Nebelvíru, co je s ní?" vyjel na něj Severus.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simia Simia | Web | 28. ledna 2010 v 18:16 | Reagovat

Jé, moc hezké:)) Líbilo se mě to:D

2 Lexie Lexie | 28. ledna 2010 v 18:25 | Reagovat

[1]: děkuji :-D  :-D

3 Alice Cullen-Hale,SB Alice Cullen-Hale,SB | Web | 28. ledna 2010 v 18:31 | Reagovat

Pěkná kapča:-) A to si piš, že Jasper je libozvučné:D

4 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 28. ledna 2010 v 19:33 | Reagovat

veľmi pekná kapitola, fakt skvelá, som zvedavá ako bude Malfoy reagovať, no ako tak čítam, tak zachvýľu by malo Lily dôjsť, že Jamesa miluje :-P :-D, super, tešim sa na ďalšiu kapitolu :-)

5 Jaune Jaune | Web | 29. ledna 2010 v 10:58 | Reagovat

petřííík... já tleskám, tleskám ti za to, žes na něho nezapoměla a nevyšachovala ho z děje, jako většina povídkářů (včetně mě) :D:D

6 Lexie Lexie | 29. ledna 2010 v 22:03 | Reagovat

Alice Cullen-Hale- děkuji
LilIane Evans- děkuji moc, moc si vážím jakýkolich delších komentářů
Jaune- původně jsem chtěla, ale rozmyslela jsem se a děkuji moc za pochvalu

7 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 30. ledna 2010 v 8:41 | Reagovat

tak to netuším :D, ale nie som zase až tak chytrá, moja spolužiačka má samé jednotky

8 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 30. ledna 2010 v 18:17 | Reagovat

u nás v triede je 13 vyznamenaní z 18 :D, rátam, že ja tam nie som a priznám sa, že ani nechcem

9 Peace Peace | Web | 3. února 2010 v 18:45 | Reagovat

A mě se to taky líbilo:D budu se moc těšit na dlaší pokračování:D

10 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 4. února 2010 v 16:03 | Reagovat

to by som rada vedela aj ja, ako to robím :D

11 LilIane Evans LilIane Evans | 5. února 2010 v 15:07 | Reagovat

:-P:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama